Ota yhteyttä

Hallinto

Seppo Haataja

Ohjelmajohtaja

Smart Tampere Ekosysteemiohjelma

Business Tampere

— 040 500 3475

— seppo.haataja@businesstampere.com

Jarkko Oksala

Tietohallintojohtaja

Ohjelmajohtaja, Digiohjelma

Tampereen kaupunki

— 050 558 8958

— jarkko.oksala@tampere.fi

Kari Kankaala

Ohjelmajohtaja

Kestävä Tampere 2030 -ohjelma

Tampereen kaupunki

— 050 351 3020

— kari.kankaala@tampere.fi

Merja Maijala

Projektipäällikkö

Smart Tampere Ekosysteemiohjelma

Business Tampere

— 050 486 1253

— merja.maijala@businesstampere.com

Mia Vaelma

Ohjelmapäällikkö

Tampereen Digiohjelma

Tampere kaupunki

— +35840 800 4634

Pauli Välimäki

Ohjelmapäällikkö

Kestävä Tampere 2030 -ohjelma

Tampereen kaupunki

— 040 801 6035

Carita Isomäki

Suunnittelija

Viestintä ja innovatiiviset hankinnat

Business Tampere

— 044 208 7778

— carita.isomaki@businesstampere.com

Hanna Porrassalmi

Projektipäällikkö

Digiohjelman viestintä ja markkinointi

Tampereen kaupunki

— 040 139 5641

Aino Järventausta

Suunnittelija

Kestävä Tampere 2030 -ohjelman viestintä

Tampereen kaupunki

— 040 194 0799

Outi Nokkonen

Projektipäällikkö

Palvelumuotoilu

Tampereen kaupunki

— 040 639 7500

— outi.nokkonen@tampere.fi

Asiakaspalvelu ja osallisuus

Outi Lehtinen

Projektipäällikkö

Digitaalinen asiakaspalvelu

Tampereen kaupunki

— 050 538 2267

— outi.k.lehtinen@tampere.fi

Janne Taiponen

Projektipäällikkö

Digitaaliset palvelut työllisyyspalveluissa

Tampereen kaupunki

— 040 484 6973

Minna Vierula

Projektipäällikkö

Digitaaliset palvelut työllisyyspalveluissa

Tampereen kaupunki

— 040 196 5173

Koulutus ja tutkimus

Ville Palkinen

Projektipäällikkö

Digitaaliset oppimisympäristöt toisella asteella

Tampereen kaupunki

— 040 197 5821

Heli Ketola

Projektipäällikkö

Digitaaliset oppimisympäristöt varhaiskasvatuksessa ja perusopetuksessa

Tampereen kaupunki

— 040 7492072

— heli.ketola@tampere.fi

Seppo Haataja

Ohjelmajohtaja

Smart Tampere Ekosysteemiohjelma

Business Tampere

— 040 500 3475

— seppo.haataja@businesstampere.com

Rakentaminen, energia ja infra

Juha Suvanto

Projektipäällikkö

Kaupunkitilat 24/7 käyttöön

Tampereen kaupunki

— 040 868 7272

Elina Pulliainen

Projektipäällikkö

Kärkihankkeiden tuki: Hiedanranta ja Keskusta

Tampereen kaupunki

— 040 182 8773

Mika Hallamaa

Projektipäällikkö

Maankäytön prosessin digitalisointi

Tampereen kaupunki

— 040 143 6989

— mika.hallamaa@tampere.fi

Pauli Välimäki

Ohjelmapäällikkö

Kestävä Tampere 2030 -ohjelma

Tampereen kaupunki

— 040 801 6035

Maarit Vehviläinen

Projektipäällikkö

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 050 336 7696

Anna Vilhula

Projektikoordinaattori, viestintä ja tapahtumat

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 352 3423

Janne Laurila

Projektisuunnittelija, datan hallinta

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 158 8445

Tuomas Vanhanen

Projektipäällikkö

Energiaviisaat kaupungit -projekti

Tampereen kaupunki

— 044 486 3818

Juho Rinta-Rahko

Projektisuunnittelija

AREA21-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 176 2621

— Juho.Rinta-Rahko@tampere.fi

Ilari Rautanen

Projektipäällikkö

AREA21-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 806 3252

— ilari.rautanen@tampere.fi

Tekoäly ja analytiikka

Joonas Dukpa

Projektipäällikkö

Avoin data ja rajapinnat

Tampereen kaupunki

— 040 806 3245

Jouni Raudaskoski

Projektipäällikkö

Data-analytiikka

Tampereen kaupunki

— +35840 740 1204

— jouni.raudaskoski@tampere.fi

Heikki Huttunen

Professori

Signaalinkäsittely, AI Hub

Tampereen yliopisto

— 040 849 0799

— heikki.huttunen@tuni.fi

Terveys ja hyvinvointi

Sanna Ahonen

Tietohallintokoordinaattori

Terveyden ja toimintakyvyn edistäminen

Tampereen kaupunki

— 040 514 1809

— sanna.ahonen@tampere.fi

Turvallisuus

Petri Nykänen

Liiketoiminnan kehitysjohtaja

Turvallisuus

Business Tampere

— 040 806 2375

— petri.nykanen@businesstampere.com

Heini Wallander

Asiakkuusvastaava

Uudistuva teollisuus ja turvallisuus

Business Tampere

— 040 735 5177

— heini.wallander@businesstampere.com

Uudistuva teollisuus

Harri Ojala

Asiakkuusjohtaja

Uudistuva teollisuus

Business Tampere

— 040 762 3784

— harri.ojala@businesstampere.com

Heini Wallander

Asiakkuusvastaava

Uudistuva teollisuus ja turvallisuus

Business Tampere

— 040 735 5177

— heini.wallander@businesstampere.com

Yhteydet

Markku Niemi

Asiakkuusvastaava

Yhteydet

Business Tampere

— 050 511 7341

— markku.niemi@businesstampere.com

Mika Heikkilä

Projektipäällikkö

6Aika: City IoT

Tampereen kaupunki

— 050 468 8478

— mika.heikkila@tampere.fi

Jouni Raudaskoski

Projektipäällikkö

Data-analytiikka

Tampereen kaupunki

— +35840 740 1204

— jouni.raudaskoski@tampere.fi

Maarit Vehviläinen

Projektipäällikkö

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 050 336 7696

Anna Vilhula

Projektikoordinaattori, viestintä ja tapahtumat

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 352 3423

Janne Laurila

Projektisuunnittelija, datan hallinta

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 158 8445

Älykäs liikkuminen

Jari ”Yatzy” Ikonen

Asiakkuusvastaava

Älykäs liikkuminen

Business Tampere

— 050 045 6636

— jari.ikonen@businesstampere.com

Maarit Vehviläinen

Projektipäällikkö

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 050 336 7696

Anna Vilhula

Projektikoordinaattori, viestintä ja tapahtumat

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 352 3423

Janne Laurila

Projektisuunnittelija, datan hallinta

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 158 8445

Anni Joela

Projektipäällikkö

6Aika: Opastamisen ekosysteemi

Tampereen kaupunki

— 040 721 9867

— anni.joela@tampere.fi

Jonna Nyholm

Projektisuunnittelija

6Aika: Opastamisen ekosysteemi

Tampereen kaupunki

— +358 40 674 3617

— jonna.nyholm@tampere.fi

Kalle Lehtinen

Projektipäällikkö

Kärkihankkeiden tuki: ratikka

Tampereen kaupunki

— +358406593021

— kalle.lehtinen@tampere.fi

Jukka Puranen

Projektipäällikkö

Joukkoliikenteen digihankinnat

Tampereen kaupunki

— 050 541 1312

— jukka.t.puranen@tampere.fi