Ota yhteyttä

Hallinto

Seppo Haataja

Ohjelmajohtaja

Smart Tampere Ekosysteemiohjelma

Business Tampere

— 040 500 3475

— seppo.haataja@businesstampere.com

Jarkko Oksala

Tietohallintojohtaja

Ohjelmajohtaja, Digiohjelma

Tampereen kaupunki

— 050 558 8958

— jarkko.oksala@tampere.fi

Kari Kankaala

Ohjelmajohtaja

Kestävä Tampere 2030 -ohjelma

Tampereen kaupunki

— 050 351 3020

— kari.kankaala@tampere.fi

Merja Maijala

Projektipäällikkö

Smart Tampere Ekosysteemiohjelma

Business Tampere

— 050 486 1253

— merja.maijala@businesstampere.com

Mia Vaelma

Ohjelmapäällikkö

Tampereen Digiohjelma

Tampere kaupunki

— +35840 800 4634

Laura Inha kuva

Laura Inha

Ohjelmapäällikkö

Kestävä Tampere 2030 -ohjelma

Tampereen kaupunki

— +358 40 801 6035

— laura.inha@tampere.fi

Anna-Maria Rauhala

Projektipäällikkö

Digiohjelman viestintä ja markkinointi

Tampereen kaupunki

— 040 139 5641

— anna-maria.rauhala@tampere.fi

Aino Järventausta

Suunnittelija

Kestävä Tampere 2030 -ohjelman viestintä

Tampereen kaupunki

— 040 194 0799

Katri Schulze

Koordinaattori

Tampere Smart City Week

Business Tampere

— 040 076 5552

— katri.schulze@businesstampere.com

Asiakaspalvelu ja osallisuus

Outi Lehtinen

Projektipäällikkö

Digitaalinen asiakaspalvelu

Tampereen kaupunki

— 050 538 2267

— outi.k.lehtinen@tampere.fi

Koulutus ja tutkimus

Ville Palkinen

Projektipäällikkö

Digitaaliset oppimisympäristöt toisella asteella

Tampereen kaupunki

— 040 197 5821

Heli Ketola

Projektipäällikkö

Digitaaliset oppimisympäristöt varhaiskasvatuksessa ja perusopetuksessa

Tampereen kaupunki

— 040 7492072

— heli.ketola@tampere.fi

Seppo Haataja

Ohjelmajohtaja

Smart Tampere Ekosysteemiohjelma

Business Tampere

— 040 500 3475

— seppo.haataja@businesstampere.com

Rakentaminen, energia ja infra
Laura Inha kuva

Laura Inha

Ohjelmapäällikkö

Kestävä Tampere 2030 -ohjelma

Tampereen kaupunki

— +358 40 801 6035

— laura.inha@tampere.fi

Elina Pulliainen

Projektipäällikkö

Kärkihankkeiden tuki: Hiedanranta ja Keskusta

Tampereen kaupunki

— 040 182 8773

Mika Hallamaa

Projektipäällikkö

Maankäytön prosessin digitalisointi

Tampereen kaupunki

— 040 143 6989

— mika.hallamaa@tampere.fi

Maarit Vehviläinen

Projektipäällikkö

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 050 336 7696

Anna Vilhula

Projektikoordinaattori, viestintä ja tapahtumat

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 352 3423

Janne Laurila

Projektisuunnittelija, datan hallinta

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 158 8445

Tuomas Vanhanen

Projektipäällikkö

Energiaviisaat kaupungit -projekti

Tampereen kaupunki

— 044 486 3818

Juho Rinta-Rahko

Projektipäällikkö

AREA21-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 176 2621

— Juho.Rinta-Rahko@tampere.fi

Ilari Rautanen

Projektipäällikkö

AREA21-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 806 3252

— ilari.rautanen@tampere.fi

Pertti Tamminen

Projektipäällikkö

Puurakentaminen

Tampereen kaupunki

— +358 40 063 8218

— pertti.tamminen@tampere.fi

Karoliina Tuukkanen kuva

Karoliina Tuukkanen

Projektipäällikkö

KIEPPI-projekti

Tampereen kaupunki

— 041 730 1710

— karoliina.tuukkanen@tampere.fi

Tommi Halonen kuva

Tommi Halonen

Projektikoordinaattori

KIEPPI-projekti

Tampereen kaupunki

— 044 481 1007

— tommi.halonen@tampere.fi

Tekoäly ja analytiikka

Joonas Dukpa

Projektipäällikkö

Avoin data ja rajapinnat

Tampereen kaupunki

— 040 806 3245

Jouni Raudaskoski

Projektipäällikkö

Data-analytiikka

Tampereen kaupunki

— +35840 740 1204

— jouni.raudaskoski@tampere.fi

Heikki Huttunen

Professori

Signaalinkäsittely, AI Hub

Tampereen yliopisto

— 040 849 0799

— heikki.huttunen@tuni.fi

Minna Kinnunen

Asiakkuusvastaava

Tekoäly ja analytiikka

Business Tampere

— 040 589 9700

— minna.kinnunen@businesstampere.com

Turvallisuus

Petri Nykänen

Liiketoiminnan kehitysjohtaja

Turvallisuus

Business Tampere

— 040 806 2375

— petri.nykanen@businesstampere.com

Heini Wallander

Asiakkuusvastaava

Uudistuva teollisuus ja turvallisuus

Business Tampere

— 040 735 5177

— heini.wallander@businesstampere.com

Petri Koskinen

Asiakkuusvastaava

Turvallisuus

Business Tampere

— 040 824 7716

— petri.koskinen@businesstampere.com

Uudistuva teollisuus

Harri Ojala

Asiakkuusjohtaja

Uudistuva teollisuus

Business Tampere

— 040 762 3784

— harri.ojala@businesstampere.com

Heini Wallander

Asiakkuusvastaava

Uudistuva teollisuus ja turvallisuus

Business Tampere

— 040 735 5177

— heini.wallander@businesstampere.com

Yhteydet

Markku Niemi

Asiakkuusvastaava

Yhteydet

Business Tampere

— 050 511 7341

— markku.niemi@businesstampere.com

Mika Heikkilä

Projektipäällikkö

6Aika: City IoT

Tampereen kaupunki

— 050 468 8478

— mika.heikkila@tampere.fi

Jouni Raudaskoski

Projektipäällikkö

Data-analytiikka

Tampereen kaupunki

— +35840 740 1204

— jouni.raudaskoski@tampere.fi

Maarit Vehviläinen

Projektipäällikkö

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 050 336 7696

Anna Vilhula

Projektikoordinaattori, viestintä ja tapahtumat

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 352 3423

Janne Laurila

Projektisuunnittelija, datan hallinta

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 158 8445

Älykäs liikkuminen

Jari ”Yatzy” Ikonen

Asiakkuusvastaava

Älykäs liikkuminen

Business Tampere

— 050 045 6636

— jari.ikonen@businesstampere.com

Maarit Vehviläinen

Projektipäällikkö

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 050 336 7696

Anna Vilhula

Projektikoordinaattori, viestintä ja tapahtumat

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 352 3423

Janne Laurila

Projektisuunnittelija, datan hallinta

STARDUST-projekti

Tampereen kaupunki

— 040 158 8445

Anni Joela

Projektipäällikkö

6Aika

Tampereen kaupunki

— 040 721 9867

— anni.joela@tampere.fi

Jonna Nyholm

Projektisuunnittelija

6Aika

Tampereen kaupunki

— +358 40 674 3617

— jonna.nyholm@tampere.fi

Kalle Lehtinen

Projektipäällikkö

Kärkihankkeiden tuki: ratikka

Tampereen kaupunki

— +358406593021

— kalle.lehtinen@tampere.fi

Jukka Puranen

Projektipäällikkö

Joukkoliikenteen digihankinnat

Tampereen kaupunki

— 050 541 1312

— jukka.t.puranen@tampere.fi